O nas

Uwzględnienie niższego zapotrzebowania na ciepło, jakie ma dom z rekuperacją, jest niezwykle ważne przy projektowaniu systemu grzewczego. Jeżeli dom będzie miał – zamiast wentylacji grawitacyjnej – zaprojektowaną wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła – warto to wykorzystać. Na instalacji grzewczej z pompą ciepła, która zaprojektowana zostanie w sposób uwzględniający odzysk ciepła z rekuperacji, zaoszczędzić można nawet do 15.000 zł!

Rekuperacja i pompa ciepła

Oszczędności na etapie inwestycyjnym generowane są przede wszystkim przez dobranie pompy ciepła o niższej mocy, krótsze dolne źródło pompy ciepła, a także mniejszą ilość pętli ogrzewania płaszczyznowego.

Oszczędności dotyczą również późniejszej eksploatacji systemu grzewczego.

Synergia dla domu zaleca, by pompa ciepła ‚wiedziała’, że w domu działa rekuperacja i uwzględniała zyski cieplne, jakie generuje. Dom pracuje wtedy na zupełnie innych parametrach: duet pompy ciepła z rekuperacją to związek doskonały.

W domu, w którym oprócz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i pompą ciepła działać będzie klimatyzacja warto również tak dobrać miejsca usytuowania punktów nawiewnych i wywiewnych wentylacji oraz jednostek wewnętrznych systemu klimatyzacji, by systemy te wzmacniały swoje działanie i nie kanibalizowały wzajemnych zysków.

Prześlij do nas rzuty każdej z kondygnacji domu – uwzględnij synergiczne zyski z pracy rekuperacji i pompy ciepła.

 
Copyright 2019 by www.synergiadladomu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nota prawna, regulamin serwisu.