Jak wybrać producenta pompy ciepła

JAK WYBRAĆ PRODUCENTA POMPY CIEPŁA

Dokonując wyboru pompy ciepła należy kierować się przede wszystkim parametrami technicznymi urządzenia i ich zastosowaniem w praktyce.

Zalecamy zwrócić uwagę na:
– innowacyjność zastosowanych rozwiązań,
– wysokie parametry techniczne,
– przyjazność dla użytkownika,
– kompaktowość urządzenia,
– uniwersalność w zastosowaniu,
– możliwość połączenia wielu funkcji w jednym urządzeniu (np. rekuperacji z pompą ciepła),
– możliwość współpracy z dolnymi źródłami powietrze, grunt.

Inżynierowie Synergii dla Domu poddali dokładnej analizie wszystkie dostępne urządzenia na rynku i kierując się powyższymi zasadami, wybrali następujących dostawców i ich urządzenia:

Zehnder, centrala grzewczo-wentylacyjna ComfoBox
To nowoczesne urządzenie łączące wentylację i ogrzewanie pompą ciepła. Wentylację zapewnia rekuperator o wysokim stopniu odzysku ciepła (w opcji z możliwością odzysku wilgoci) czytaj więcej. Takie połączenie zapewnia znaczne ograniczenie miejsca dla dwóch osobnych systemów, które teraz dostępne są w jednym urządzeniu. Oprócz jednego Comfoboxa stawiamy zasobnik c.w.u. i mamy gotowy węzeł wentylacyjno-grzewczy. System rekuperacji został tu połączony z systemem grzewczym wspólną automatyką, a dzięki jednemu sterownikowi możemy kontrolować parametry pracy obu najważniejszych instalacji w naszym domu. Drugim elementem styku rekuperacji i ogrzewania to wykorzystanie dolnego źródła. Urządzenie ComfoBox pozwala bowiem na wykorzystanie dolnego źródło zarówno do pozyskania energii do pracy pompy ciepła i podgrzania wody użytkowej, ale również jako wspomaganie systemu pracy rekuperatora za pomocą Comfofonda, czyli gruntowego glikolowego wymiennika ciepła.
Comfofond zimą wspomaga system wentylacyjny pełniąc dodatkową funkcję antyzamrmożeniową rekuperatora oraz wstępnie schładza powietrze w okresie letnim. Obie te instalacje żyją we wzajemnej symbiozie, ponieważ pracujący rekuperator z wymiennikiem Comfofond pozwala podczas swojej pracy w okresie letnim regenerować dolne źródło w systemie ciągłym.

W pompie ciepła zastosowano nowoczesne, ciche i wysokowydajne sprężarki typu scrol firmy Copeland, a cały układ chłodniczy wykonywany jest w Szwajcarii z dokładnością charakterystyczną dla tego kraju. Pracę dolnego i górnego źródła zapewniają pompy obiegowe Wilo z najbardziej zaawansowaną technologią, która pozwala ograniczyć koszty przetłaczania glikolu oraz wody grzewczej. Program sterujący dedykowany i napisany specjalnie dla tego urządzenia pozwala optymalizować prace wszystkich elementów.
Idealne rozwiązanie dla inwestorów planujących wykonać obie instalacje: grzewczą i wentylacyjną z odzyskiem ciepła.
więcej o centrali grzewczo-wentylacyjnej ComfoBox

comfobox

Centrala grzewczo-wentylacyjna ComfoBox z rekuperatorem AERIS

Danfoss, pompy ciepła
Kompaktowe urządzenia, w których zastosowano wiele ciekawych rozwiązań, a które jednocześnie pozwalają na uzyskanie największej sprawności pomp ciepła z rozwiązaniami niedostępnymi u żadnego innego producenta.
Pompa – w zależności od potrzeb i przyzwyczajeń domowników – może być wyposażona w zasobnik c.w.u. o objętości 180 l, który wraz z pompą w jednej obudowie zajmuje niewiele więcej miejsca niż domowa lodówka. Dla użytkowników o większym zapotrzebowaniu na c.w.u. istnieją rozwiązania zapewniające zasobniki w osobnej obudowie. Danfoss w swoich rozwiązaniach posiada jako jedyny na rynku polskim technologię gazu gorącego, czyli dodatkowy wymiennik w układzie chłodniczym, który zapewnia w czasie pracy pompy ciepła produkcję c.w.u. w znacznie szybszym czasie z możliwością uzyskiwania temperatury wody nawet o wartości 80oC. Zastosowana technologia zasobnika ciepła o nazwie TWS również zapewnia szybki proces oddawania ciepła z pompy ciepła do wody użytkowej gromadzonej w zasobniku. W pompach Opti PRO Danfossa zastosowano również elektroniczne pompy firmy Wilo z silnikami prądu stałego, a sterowanie pompami odbywa się w oparciu o stały pomiar temperatury zasilania i powrotu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pompy te pracują tylko tyle, ile trzeba i to z wydajnością dopasowaną do danego rozbioru ciepła. Produkcja pomp tego światowego koncernu pozwala na bardzo duże możliwości korzystania z doświadczeń państw skandynawskich, skąd wywodzą się pompy ciepła firmy Danfoss.
Danfos w swojej ofercie posiada również o przemyślanej konstrukcji pompy ciepła powietrze-woda, które jako dolne źródło wykorzystują powietrze zewnętrzne, a wyprodukowaną energię dostarczają do wody jak każda pompa gruntowa. Rozwiązania zastosowane w tej pompie również zmierzają z duchem czasu czyli z nastawieniem na ograniczanie zużycia energii. Wymiennik powietrzny, który naturalnie w temperaturach ujemnych zachodzi szronem, odmrażany jest energią wyprodukowaną z pompy ciepła, a nie grzałką elektryczną jak w wielu rozwiązaniach dostępnych na rynku. Należy również zwrócić uwagę że jest to gotowy kompakt, który w swoim zestawie posiada wszystko, co powinna mieć gotowa kotłownia oparta na pompie ciepła. W tym przypadku mamy zestaw składający się z pompy ciepła, zasobnika c.w.u., grupy pompowej dolnego i górnego źródła. Jest to kompletna pompa. Porównując z innymi producentami warto na to zwrócić uwagę, ponieważ pompy powietrzne są bardzo często sprzedawane jako same pompy ciepła bez grup pompowych, całej hydrauliki w środku i bez zasobnika c.w.u. Tu mamy do dyspozycji gotowy zestaw.
więcej o pompach ciepła Danfoss

Pompa ciepla Danfoss

Pompa ciepla Danfoss

Nateo – kompaktowy węzeł ciepła
Jedyna pompa, która ma w jednej obudowie wszystkie szczegóły instalacyjne. Zaliczamy do nich: filtry, naczynia przeponowe oraz pompy obiegowe odpowietrzenia. Niezwykle estetyczny wygląd i sposób wykonania pozwala na jej montaż prawie w każdym pomieszczeniu. Montaż tej pompy ciepła polega wyłącznie na właściwym podłączeniu rurami elastycznymi wszystkich króćców górnego i dolnego źródła oraz ładowania zasobnika c.w.u. W pompie zastosowano potężne sprzęgło hydrauliczne o pojemności powyżej 50 litrów, które pozwala oddzielić obieg pompy ciepła i systemu grzewczego. Zastosowano w niej dwa układy pompowe, co pozwala na niezależną pracę dwóch stref i zamiast tworzenia bufora można montować je bezpośrednio do instalacji podłogowej i grzejnikowej.
Zabudowany zasobnik c.w.u. o pojemności 300 l zapewnia dostateczną ilość ciepłej wody. Na obiegach grzewczych zastosowano elektroniczne pompy obiegowe firmy Grundfos.
Możliwość podłączenia się do sieci każdej pompy ciepła i jej monitorowanie on-line znacząco ułatwia późniejszą obsługę urządzenia z poziomu dostawcy urządzenia i szybką reakcję na jakiejkolwiek nieprawidłowości.
więcej o pompach ciepła Nateo

Pompa ciepła Nateo

Pompa ciepła Nateo

 
Copyright 2019 by www.synergiadladomu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nota prawna, regulamin serwisu.