Dla zdecydowanych

DLA ZDECYDOWANYCH

Jeżeli mamy już wstępnie wybrany typ systemu grzewczego dla swojego domu, warto swoją decyzję skonsultować z fachowcem, który podpowie, czy wybraliśmy najlepsze rozwiązanie. Może on wziąć pod uwagę parametry, jakich wcześniej nie rozważaliśmy, takie jak orientacja budynku względem stron świata, ilość i wielkość przegród przezroczystych, rodzaj izolacji, zapotrzebowanie budynku na ciepło oraz dużo więcej.

Opłaca się to zrobić, bowiem decyzja o wyborze systemu grzewczego jest jedną z najważniejszych w procesie budowy domu. Do wyboru mamy tanie inwestycyjnie, ale drogie eksploatacyjnie technologie (m.in. kocioł węglowy, kocioł na olej opałowy czy pelety) oraz nowoczesną, ale stosunkowo drogą technologię opartą na pompie ciepła. Jedynym jej minusem są koszty inwestycyjne, które jednak udaje się znacznie ograniczyć montując energooszczędny system wentylacyjny oparty na rekuperatorze. Więcej

Rozwiązaniami tzw. środka są kotły gazowe (polecamy gazowe kotły kondensacyjne), które z jednej strony zapewniają bezobsługowość i umiarkowane koszty eksploatacyjne, z drugiej zaś nie są bardzo drogie inwestycyjnie.

Kiedy decyzja zostanie już podjęta, warto dowiedzieć się, czy wydatki inwestycyjne na wybrany system grzewczy można ograniczyć wybierając – zamiast tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej – wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Skonsultuj swój dom

 
Copyright 2019 by www.synergiadladomu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nota prawna, regulamin serwisu.