Oszczędności i zalety kompleksowych rozwiązań

Oszczędności i zalety kompleksowych rozwiązań można rozpatrywać na kilku poziomach, dlatego mówimy o co najmniej kilku wymiarach synergii w instalacjach sterujących komfortem klimatycznym w domu.

1. Wymiar informacyjny
Nabycie kompleksowej, rzetelnej i obiektywnej wiedzy na temat określonych rozwiązań jeszcze przed budową domu. Doradcy Synergii dla Domu na tym etapie powiedzą Państwu między innymi, jakie rozwiązanie w zakresie wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji będzie najlepsze i dlaczego, pewne rozwiązania doradzą, inne odradzą. Powiedzą także o konieczności:
– zaprojektowania kominka z zamkniętą komorą spalania oraz niezależnym doprowadzeniu do niego powietrza,
– wyposażenia domu w rolety czy markizy, które odetną w lecie nadmierne nasłonecznienie niektórych pomieszczeń,
– zostawieniu pod fundamentem przejścia na gruntowy wymiennik ciepła czy dolne źródło do pompy ciepła,
– doprowadzenia kanalizacji do miejsca zamontowania rekuperatora, etc.

2. Wymiar projektowy
Nie rozpoczynamy prac wykonawczych bez wykonania precyzyjnych obliczeń inżynierskich, które pozwalają dobrać idealne parametry zarówno systemu wentylacyjnego, grzewczego i klimatyzacyjnego. Wszystko po to, by instalacje pracowały bez zarzutu, zapewniały komfort klimatyczny i konkretne, odczuwalne oszczędności. Każdy z projektów koordynuje od samego początku jedna osoba. To daje gwarancję, że parametry jednego systemu będą uwzględniały parametry drugiego, co przełoży się na oszczędności i jeszcze większy komfort z użytkowania. Pozwoli też wyeliminować te rozwiązania, które nie mają uzasadnienia ekonomicznego.

3. Wymiar kontaktowy
Przez cały czas dobierania, projektowania i wykonywania instalacji grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej kontaktujecie się Państwo z jedną osobą, z którą konsultujecie swoje pomysły i rozwiewacie wątpliwości. Jedna osoba, jedna umowa, jedna odpowiedzialność. W etapie powykonawczym również jeden, synergiczny serwis do wszystkich trzech instalacji (ograniczenie kosztów).

4. Wymiar ekonomiczny
Decydując się na wykonanie z nami dwóch lub trzech instalacji otrzymujecie Państwo niższą cenę, niż gdybyście zlecali ich wykonanie osobno. Dzieje się tak w wyniku, tego że niektóre działania są podejmowane tylko jeden raz, niezależnie od ilości zamawianych instalacji (handlowiec, inżynier, administracja) i w przypadku większej ilości instalacji koszty te rozkładają się.

5. Wymiar oszczędności inwestycyjnych
Niższe koszty ogrzewania dzięki rekuperacji. Niższe koszty chłodzenia dzięki rekuperacji. Niższe koszty ogrzewania dzięki precyzyjnemu doborowi systemu grzewczego, urządzeń, instalacji itd. (idealnie dopasowane do określonego budynku zamiast, jak bywa najczęściej, przewymiarowane).
Urządzenie grzewcze mniejszej mocy uwzględniające temperatury i ilości powietrza wentylacyjnego jest tańsze! Tańsze jest również wykonanie instalacji grzewczej o mniejszej mocy (mniejsze grzejniki, mniej pętli ogrzewania podłogowego/ściennego/sufitowego).
Urządzenie chłodnicze mniejszej mocy uwzględniające temperatury i ilości powietrza wentylacyjnego.

6. Wymiar oszczędności eksploatacyjnych
Dzięki dokładnemu doborowi urządzeń wentylacyjnych, grzewczych i klimatyzacyjnych, zużywamy mniej energii do osiągnięcia tych samych parametrów komfortu klimatycznego w domu. Po pierwsze z powodu dobrania idealnie dopasowanych urządzeń, po drugie z właściwie zaprojektowanych górnych i dolnych źródeł ciepła (w przypadku pompy ciepła).

7. Wymiar techniczny i wykonawczy
Oznacza on odpowiedni, bezkolizyjny sposób prowadzenia instalacji, odpowiednie umiejscowienie źródeł ciepła, nawiewów i wyciągów rekuperacji oraz nawiewów klimatyzacji, tak aby współpracowały ze sobą zamiast kolidować. Wszystkie te parametry powinny być ustalone już na etapie projektu! Jednak właściwe ich zaprojektowanie nie jest jeszcze gwarancją ich odzwierciedlenia w budynku.

Witaj w świecie synergicznych instalacji domowych!

 
Copyright 2019 by www.synergiadladomu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nota prawna, regulamin serwisu.