Klasy synergii

KLASY SYNERGII DLA POSZCZEGÓLNYCH INSTALACJI W BUDYNKU

Podejmując decyzję dotyczącą montażu instalacji sterujących klimatem w domu (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) warto skonsultować ostateczny wybór ze specjalistą. Doradzi on takie rozwiązanie, które pozwoli wykorzystać i wzmocnić parametry uzyskane z działania poszczególnych systemów.

Przykładowo: gdy rozważają Państwo montaż systemu grzewczego opartego na pompie ciepła, warto dowiedzieć się, jak ograniczyć koszty jego montażu, gdy w budynku dodatkowo będzie instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Również na odwrót: gdy planują Państwo instalację rekuperacji, dobrze jest dobrać do niego takie rozwiązanie grzewcze, którego parametry najlepiej można będzie dostosować do zysków cieplnych, jakie daje rekuperacja.

Odpowiednie podejście – już na etapie projektu – do doboru, zaprojektowania i wykonania instalacji grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej gwarantuje nie tylko uzyskanie bardzo wysokich parametrów komfortu klimatycznego w domu, ale również odpowiednie do zakładanych proporcje kosztów eksploatacyjnych i inwestycyjnych.

Przede wszystkim z uwagi na możliwość wykorzystania zależności, jakie występują przy połączeniu danego elementu systemu grzewczego, wentylacyjnego i klimatyzacyjnego ze sobą nawzajem i wykorzystania parametrów każdego z nich na swoją wzajemną pracę, ale także ze względu na koszty, ekologię i ekonomię, a także wygodę, wyróżniliśmy trzy klasy synergii:

NAJWYŻSZĄ powstałą przy połączeniu: gruntowej pompy ciepła z rekuperacją i klimatyzacją:

najwyższa klasa synergii

REKOMENDOWANĄ powstałą przy instalacji powietrznej pompy ciepła z rekuperacją i klimatyzacją:

rekomendowana klasa synergii

OPTYMALNĄ powstałą z połączenia systemu grzewczego opartego na kondensacyjnym kotle gazowym, rekuperacji i klimatyzacji:

optymalna klasa synergii

Dowiedz się, dlaczego:

– pompa ciepła najlepiej współpracuje z rekuperacją

– rekuperacja jest najlepszym sposobem wentylacji budynków

 
Copyright 2019 by www.synergiadladomu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nota prawna, regulamin serwisu.